Щодо змін до законодавства у сфері електронних довірчих послуг

12 травня Верховна Рада України ухвалила Постанову, яка запровадила прийняття за основу Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг (КЕДП) та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації, що вносить редагування до українських законодавчих актів у сфері електронних довірчих послуг (ЕДП). Зміни направлені на забезпечення підписання договору між Україною та Євросоюзом про взаємне визнання КЕДП та виконання законодавства Євросоюзу у сфері електронної ідентифікації.
 
До Закону України «Про ЕДП» (Закон) пропонується внести такі зміни:
  1. Назву Закону змінити, виклавши в такій редакції: Закон України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
  2. Переважну більшість тексту Закону викласти у новій редакції (в тому числі й важливу статтю 17).
  3. Новим текстом передбачено, що державне управління та регулювання у сферах електронної ідентифікації та ЕДП виконуються відповідно до вимог національних, європейських та міжнародних стандартів.
Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями, застосування норм оновленого Закону не впливає на чинність та термін дії сертифікатів відкритих ключів, що були видані до того, як Закон набув сили. Також залишається сталою процедура підтвердження кваліфікованого електронного підпису (КЕП) чи печатки, створених до набуття чинності Законом — її проводитимуть відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент накладення КЕП чи печатки.
Що стосується засобів КЕП чи печатки, щодо яких було прийнято позитивний експертний висновок, то їх можна використовувати для надання ЕДП до закінчення терміну дії експертного висновку, але не довше ніж до 01.01.2027.
 
У новій редакції було викладено статтю 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», де описується, що таке електронний підпис та печатка.
Також у тексті всіх законів, які посилаються на Закон України «Про електронні довірчі послуги» було замінено назву на нову — Закон України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
12.05.2022 законопроект було прийнято за основу із скороченим строком підготовки.
 
З текстом можна ознайомитися на офіційному сайті.
 
Що пропонує компанія Сайфер
На сьогодні використання кваліфікованого електронного підпису є буденною справою, тому актуальним є його вровадження у власне програмне забезпечення.
Компанія Сайфер пропонує криптографічний сервіс, який забезпечує:
  • Легку інтеграцію.
  • Високу швидкодію.
  • Безпечність.
  • Стабільність.
  • Якісну та оперативну підтримку.
З можливостями сервісу, цінами та переглянути демо-версію продукту можна за посиланням - caas.cipher.com.ua

НОВИНИ


2022-06-03
Щодо подовження терміну дії експертного висновку на засіб КЗІ
Детальніше

2022-05-27
21 квітня зареєстровано законопроект № 7309 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг"
Детальніше

2022-05-27
12 травня Верховна Рада України ухвалила Постанову, яка запровадила прийняття за основу Проекту Закону, що вносить редагування до українських законодавчих актів у сфері електронних довірчих послуг (ЕДП).
Детальніше

2022-05-25
Внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг"
Детальніше

2022-03-01
Разом до перемоги!
Детальніше

ПРОДУКТИ


Бібліотеки «Шифр+» v 2.1
Програмний комплекс криптографічних перетворень «Шифр+» v 2.1 реалізований у вигляді набору бібліотек криптографічних функцій для різних апаратних платформ та операційних систем.

Шифр-HSM
Мережний криптографічний модуль «Шифр-HSM» (далі МКМ «Шифр-HSM» або HSM) призначений для захищеної генерації, надійного зберігання та використання ключів у швидких криптографічних перетвореннях.

Шифр-Х.509
Система криптографічного захисту інформації «Шифр-Х.509» (СКЗІ «Шифр-Х.509») призначена для створення інфраструктури відкритих ключів, забезпечення послугами електронного підпису органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій будь-якої форми власності, а також фізичних осіб.

Персональний сервіс довірчих послуг
Персональний сервіс довірчих послуг (далі Сервіс) розроблений з урахуванням необхідного якісного рішення проблеми заміни Java-аплетів. Відмова від Java-аплетів обмовлена тим, що компоненти web-застосувань для роботи з електронним підписом та для взаємодії з браузером використовували вразливий з точки зору безпеки інтерфейс NPAPI.

Шифр-VPN
Система криптографічного захисту каналів зв'язку «Шифр-VPN» програмний чи програмно-апаратний комплекс, який ґрунтується на протоколі OpenVPN з підтримкою SSL/TLS, для забезпечення конфіденційності при передачі даних в комп’ютерних мережах.