Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг

21 квітня зареєстровано законопроект № 7309 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг", який направлено на врегулювання можливості для субʼєктів господарювання застосовувати кваліфіковані електронні підписи (КЕП) та печатки у сфері електронних довірчих послуг (ЕДП). Тобто, планується тимчасово запустити процедуру визнання нашою країною іноземних ЕДП, поки з Євросоюзом не буде укладена угода про взаємне визнання дійсними кваліфікованих ЕДП.
 
Зміни, які пропонується внести до Закону "Про ЕДП", поки не буде укладена угода щодо визнання кваліфікованих ЕДП між Україною та Євросоюзом:
  • кваліфіковані ЕДП, що надаються кваліфікованими надавачами довірчих послуг відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини у сфері ЕДП в іноземних державах, визнаються в Україні кваліфікованими ЕДП (кваліфікованими надавачами довірчих послуг) того самого виду, якщо кваліфікований надавач ЕДП іноземної держави відповідає вимогам Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 910/2014 від 23.07.2014 про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку, а також внесений до Довірчого списку іноземної держави — члена Євросоюзу, і відомості про такого кваліфікованого надавача ЕДП оприлюднено Європейською Комісією на офіційному веб-сайті Євросоюзу;
  • засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини у сфері ЕДП в іноземних державах, визнаються в Україні засобами КЕП чи печатки того самого виду, якщо такі засоби отримали звіт про оцінювання відповідності вимогам Регламенту, виданий органом, акредитованим Національними органами з акредитації, що входять до Європейської кооперації з акредитації.
З текстом можна ознайомитися на офіційному сайті.
 
Що пропонує компанія Сайфер
На сьогодні використання кваліфікованого електронного підпису є буденною справою, тому актуальним є його вровадження у власне програмне забезпечення.
Компанія Сайфер пропонує криптографічний сервіс, який забезпечує:
  • Легку інтеграцію.
  • Високу швидкодію.
  • Безпечність.
  • Стабільність.
  • Якісну та оперативну підтримку.
З можливостями сервісу, цінами та переглянути демо-версію продукту можна за посиланням - caas.cipher.com.ua

НОВИНИ


2024-12-06
З 1 січня 2025 року ціни на підписку на сервіс Сайфер Шифр-CaaS зростуть. Це важливе рішення пов'язане з необхідністю підтримки та розвитку інфраструктури, щоб забезпечити для Вас найкраще обслуговування.
Детальніше

2024-10-02
Наша команда отримала подяку від Сил спеціальних операцій Збройних Сил України за надану допомогу та підтримку.
Детальніше

2024-09-12
Отримано експертний висновок на Програмний комплекс криптографічних перетворень «Шифр-JCSP Extender» з доповненням пункту 29
Детальніше

2024-08-22
Раді повідомити, що завершився важливий конкурс з розробки криптоалгоритмів, які забезпечать безпеку даних у постквантовій епоху. У рамках цього конкурсу були представлені нові алгоритми для підписів, направленого шифрування та вироблення загального секрету.
Детальніше

2024-07-18
Отримано експертний висновок на Програмний комплекс криптографічних перетворень «Шифр-JCSP Extender»
Детальніше

ПРОДУКТИ


Бібліотеки «Шифр+» v 2.1
Програмний комплекс криптографічних перетворень «Шифр+» v 2.1 реалізований у вигляді набору бібліотек криптографічних функцій для різних апаратних платформ та операційних систем.

Шифр-HSM
Мережний криптографічний модуль «Шифр-HSM» (далі МКМ «Шифр-HSM» або HSM) призначений для захищеної генерації, надійного зберігання та використання ключів у швидких криптографічних перетвореннях.

Шифр-Х.509
Система криптографічного захисту інформації «Шифр-Х.509» (СКЗІ «Шифр-Х.509») призначена для створення інфраструктури відкритих ключів, забезпечення послугами електронного підпису органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій будь-якої форми власності, а також фізичних осіб.

Персональний сервіс довірчих послуг
Персональний сервіс довірчих послуг (далі Сервіс) розроблений з урахуванням необхідного якісного рішення проблеми заміни Java-аплетів. Відмова від Java-аплетів обмовлена тим, що компоненти web-застосувань для роботи з електронним підписом та для взаємодії з браузером використовували вразливий з точки зору безпеки інтерфейс NPAPI.

Шифр-VPN
Система криптографічного захисту каналів зв'язку «Шифр-VPN» програмний чи програмно-апаратний комплекс, який ґрунтується на протоколі OpenVPN з підтримкою SSL/TLS, для забезпечення конфіденційності при передачі даних в комп’ютерних мережах.