Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг

21 квітня зареєстровано законопроект № 7309 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг", який направлено на врегулювання можливості для субʼєктів господарювання застосовувати кваліфіковані електронні підписи (КЕП) та печатки у сфері електронних довірчих послуг (ЕДП). Тобто, планується тимчасово запустити процедуру визнання нашою країною іноземних ЕДП, поки з Євросоюзом не буде укладена угода про взаємне визнання дійсними кваліфікованих ЕДП.
 
Зміни, які пропонується внести до Закону "Про ЕДП", поки не буде укладена угода щодо визнання кваліфікованих ЕДП між Україною та Євросоюзом:
  • кваліфіковані ЕДП, що надаються кваліфікованими надавачами довірчих послуг відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини у сфері ЕДП в іноземних державах, визнаються в Україні кваліфікованими ЕДП (кваліфікованими надавачами довірчих послуг) того самого виду, якщо кваліфікований надавач ЕДП іноземної держави відповідає вимогам Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 910/2014 від 23.07.2014 про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку, а також внесений до Довірчого списку іноземної держави — члена Євросоюзу, і відомості про такого кваліфікованого надавача ЕДП оприлюднено Європейською Комісією на офіційному веб-сайті Євросоюзу;
  • засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини у сфері ЕДП в іноземних державах, визнаються в Україні засобами КЕП чи печатки того самого виду, якщо такі засоби отримали звіт про оцінювання відповідності вимогам Регламенту, виданий органом, акредитованим Національними органами з акредитації, що входять до Європейської кооперації з акредитації.
З текстом можна ознайомитися на офіційному сайті.
 
Що пропонує компанія Сайфер
На сьогодні використання кваліфікованого електронного підпису є буденною справою, тому актуальним є його вровадження у власне програмне забезпечення.
Компанія Сайфер пропонує криптографічний сервіс, який забезпечує:
  • Легку інтеграцію.
  • Високу швидкодію.
  • Безпечність.
  • Стабільність.
  • Якісну та оперативну підтримку.
З можливостями сервісу, цінами та переглянути демо-версію продукту можна за посиланням - caas.cipher.com.ua

НОВИНИ


2022-06-03
Щодо подовження терміну дії експертного висновку на засіб КЗІ
Детальніше

2022-05-27
21 квітня зареєстровано законопроект № 7309 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг"
Детальніше

2022-05-27
12 травня Верховна Рада України ухвалила Постанову, яка запровадила прийняття за основу Проекту Закону, що вносить редагування до українських законодавчих актів у сфері електронних довірчих послуг (ЕДП).
Детальніше

2022-05-25
Внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг"
Детальніше

2022-03-01
Разом до перемоги!
Детальніше

ПРОДУКТИ


Бібліотеки «Шифр+» v 2.1
Програмний комплекс криптографічних перетворень «Шифр+» v 2.1 реалізований у вигляді набору бібліотек криптографічних функцій для різних апаратних платформ та операційних систем.

Шифр-HSM
Мережний криптографічний модуль «Шифр-HSM» (далі МКМ «Шифр-HSM» або HSM) призначений для захищеної генерації, надійного зберігання та використання ключів у швидких криптографічних перетвореннях.

Шифр-Х.509
Система криптографічного захисту інформації «Шифр-Х.509» (СКЗІ «Шифр-Х.509») призначена для створення інфраструктури відкритих ключів, забезпечення послугами електронного підпису органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій будь-якої форми власності, а також фізичних осіб.

Персональний сервіс довірчих послуг
Персональний сервіс довірчих послуг (далі Сервіс) розроблений з урахуванням необхідного якісного рішення проблеми заміни Java-аплетів. Відмова від Java-аплетів обмовлена тим, що компоненти web-застосувань для роботи з електронним підписом та для взаємодії з браузером використовували вразливий з точки зору безпеки інтерфейс NPAPI.

Шифр-VPN
Система криптографічного захисту каналів зв'язку «Шифр-VPN» програмний чи програмно-апаратний комплекс, який ґрунтується на протоколі OpenVPN з підтримкою SSL/TLS, для забезпечення конфіденційності при передачі даних в комп’ютерних мережах.